Nadal pokazao snagu i izbacio Lajovića

Rafael Nadal ipak je potvrdio razliku u kvalitetu u odnosu na Dušana Lajovića i lako ga je eliminisao u osmini finala Mastersa u Rimu.

Drugi teniser svijeta je prošao među osam najboljih trijumfom poslije sat i 31 minuta igre rezultatom 2:0 (6:1, 6:3).

Lajović je slabo krenuo i pri 2:0 za Nadala ipak se trgnuo i npravio brejk. Međutim to je bilo sve od njega u prvom setu jer Španac potom “razgoropadio” i lako priveo set kraju.

U drugom setu Lajović je odigrao malo bolje, uspio je sa 4:1 za Nadal doći do 4:3, no Španac je ponovo ubacio “u brzinu više” i rutinski meč priveo kraju rezultatom 6:3.

Nadal će u četvrtfinalu za protivnika imati Argentinca Dijega Švarcmana, koji je u svom duelu bio bolji od Huberta Hurkača sa 2:1 (3:6, 6:2, 6:4).