Mađarska ponizila Englesku, Nijemci “utrpali” pet komada Italiji

Posljednji termin junske reprezentativne akcije donio je ubedljivu pobjedu Mađarske u Englskoj, “petardu” Nijemaca protiv Engleza, pobjede Belgije protiv Poljske i Nizozemske protiv Velsa.

Četiri meča odigrana su u Diviziji 1 Lige nacija, a igralo se u grupama 3 i 4.

Engleska – Mađarska

Četvrta utakmica bez pobjede za Engleze u Ligi nacija i drugi poraz od Mađarske u samo 12 dana. Ovoga puta, Mađarska je slavila u Engleskoj i to veoma ubjedljivo – 4:0.

Navijači Engleske himnu gostiju propratili su skandiranjem “rasističke svinje, vi znate šta ste“, možda im je to olakšalo očajnu igru njihovog tima i ubjedljiv poraz.

Pobjedu Mađarske najavio je Roland Sallai u 16. minutu, a potop Engleza gosti su kompletirali u posljednjih 20 minuta meča.

Izvor : Action Images via Reuters/Paul Childs

Sallai je bio strijelac i drugog gola u 70. minutu, a deset minuta kasnije mrežu iza leđa golmana Ramsdalea zatresao je i Nagy.

Za konačnih 4:0, Danijel Gazdag je pogodio u samom finišu meča.

Nemačka – Italija

Njemačka je svu frustraciju iz tri vezana remija istresla na svom terenu protiv Italije i savladala aktuelne evropske šampione rezultatom 5:2.

Joshua Kimmich je otvorio goleadu na Borussia parku u desetom minutu, a na 2:0 Njemačka je otišla golom Ilkaya Gundoana u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Pomogla je i jedna briljantna odbrana Manuela Neuera na pokušaj Raspadorija, a kazna za nekoliko promašaja Italijana stigla je u vidu gola Thomasa Mullera u 51. minutu.

Izvor : REUTERS/Heiko Becker

U manje od minut razmaka Timo Werner dvije asistencije Sergea Gnabryja pretvorio je u dva gola i to je bilo 5:0 u 69. minutu utakmice.

Prvi gol za Italiju, koji je došao previše kasno, u ovom meču postigao je osamnaestogodišnji Wilfried Gnonto, a za konačnih 5:2 pobrinuo se u trećem minutu nadoknade Bastoni.

Nakon četiri odigrana kola, tabela Grupe 3 u najjačoj diviziji izgleda prilično neočekivano: Mađarska ima sedam bodova, Njemačka šest, Italija pet, a Engleska dva.

Nizozemska – Vels

Nizozemska je do treće pobjede u četiri utakmice došla kao domaćin protiv Velsa rezultatom 3:2.

Povela je Nizozemska u 17. minutu prvim golom Noe Langa u reprezentativnom dresu, a u 23. minutu za 2:0 pogađa Gakpo.

Vels nije dugo čekao, pa je već u 26. minutu smanjio zaostatak golom Johnsona.

U ovom meču dobili smo ludu završnicu jer je Vels golom Balea sa bijele tačke došao do izjednačenja u drugom minutu nadoknade.

Izvor : REUTERS/Piroschka Van De Wouw

I taman kad su Velšani pomislili da nose bod sa ovog gostovanja, nepun minut nakon što su dali gol, Memphis Depay pogađa i ostavlja sva tri boda na De Kuipu.

Poljska – Belgija

Duel Poljske i Belgije jedini je u kome je postignut samo jedan gol, a slavili su gosti.

Ispostavilo se da je sve riješio Michy Batshuayi u 16. minutu susreta.

Izvor : REUTERS/Kacper Pempel

Tabela Grupe 4, posle četiri utakimice izgleda ovako: Nizozemska 10, Belgija 7, Poljska 4, Vels 1.