Zrinjski drži korak za Borcem

Ekipa Zrinjskog porazila je fudbalere Širokog Brijega u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine konačnim rezultatom 3:0.

Za Zrinjski je ovo predstavljalo još jedan meč pod imperativom pobjede jer Plemići imaju pet bodova manje u odnosu na lidera Borac i sigurno je da su željeli zadržati korak za liderom na tabeli.

Na samom startu ovog meča, Zrinjski je krenuo opasno, a prvu šansu imao je već u prvih par minuta.

Do prvih 20 minuta ovog susreta, domaćin je ubjedljivo vodio loptu, a imali su 7 šansi, dok je Široki imao samo jednu, a u 20. minuti Bilbija je iz penala postigao pogodak te donio domaćoj ekipi prednost 1:0.

Samo 3 minute kasnije, Bilbija je sa prve stative prebacio loptu na drugu, a tamo je bio Magdić koji je ubacio loptu u prazan gol i udvostručio prednost Zrinjskog, a tako je ostalo do kraja prvog poluvremena i domaća ekipa je mirne glave otišla na odmor, piše Meridian sport.

Drugi poluvrijeme proticalo je laganijom igrom domaći koji su osigurali dobru prednost, a prva ozbiljnija prilika za goste bila je u 81. minuti, međutim, lopta je otišla preko gola Zrinjskog i rezultat je ostao isti.

U posljednjim momentima ovog susreta, Kozina je iz penala postigao treći gol za domaću ekipu i tako utrostručio vođstvo sve dok sudija nije odsvirao i zvaničan kraj.

Ekipa Zrinjskog nalazi se na 2. mjestu tabele Premijer lige BiH, dok je Široki Brijeg na osmoj poziciji.