Švjontekova se plasirala u polufinale Rolan Garosa

Prva teniserka svijeta Poljakinja, Iga Švjontek plasirala se danas u polufinale Rolan Garosa, pošto je u dva seta pobijedila Amerikanku Koko Gof 6:4, 6:2.

Ona je do pobjede nad četvrtom teniserkom svijeta stigla poslije sat i 30 minuta igre.

Švjontek je u četvrtom gemu prvog seta oduzela servis protivnici, da bi Amerikanka odmah u narednom gemu vratila brejk.

Poljakinja je u 10. gemu, na servis Gof, iskoristila prvu set loptu i stigla do vođstva.

U drugom setu, Poljakinja je bila ubjedljiva i brejkovima u šestom i osmom gemu stigla do sigurne pobjede.

U polufinalu, Švjontek će igrati protiv Brazilke Beatris Hadad Maje.