Šampionska žurka Napolija i gol Osimhena za kraj sezone

Napoli u posljednjem meču u sezoni pred svojim navijačima bolji od Sampdorije – 2:0.

Napoli je odavno osigurao titulu šampiona Italije, prvu poslije sezone 1989/90, treću u historiji. U gradu podno Vezuva, na stadionu „Diego Armando Maradona“, u posljednjem meču u sezoni protiv Sampdorije vladala je svečana atmosfera.

Sampdorija, koja će se naredne sezone takmičiti u Seriji B, pružila je veoma dobar otpor, protiv Napolitanaca kojima rezultat u ovom susretu i nije mnogo značio.

Ipak, navijače je razgalio pogotkom iz jedanaesterca najbolji strijelac Serije A Victor Oismhen, pogodio je u 64. minutu, iako je golman tima iz Genove Turk pogodio stranu.

REUTERS/Ciro De Luca

Dobro se držala ekipa Dejana Stankovića, Napolitanci u prvom poluvremenu nisu stvorili izgledniju priliku. Ipak, u nastavku su dodali gas, odigrali upravo onoliko koliko im je bilo potrebno da pobjedom završe sezonu.

Između dva pogotka, Napoli je imao još dvije vrlo dobre prilike, najprije u 67. minutu, ali je tada Turk odbranio udarac Anguise, a tri minuta kasnije golman Sampdorije ukrotio je i pokušaj Gaetana.