PSG izgubio na oproštaju Messija i Ramosa, Auxerre ispao iz lige

PSG je u posljednjem kolu 38. kola Ligue 1 poražen na Parku Prinčeva od Clermonta s 3:2. Oproštajni meč Lionela Messija i Sergija Ramosa završen je porazom uz zvižduke za Argentinca.

PSG dobro ulazi u ovaj meč. Golovima Ramosa u 16. i Mbappea s penala u 21. minuti došli su do 2:0 i činilo ose kako će Parižani lagano doći do trijumfa.

Clermont međutim nije želio tako lako položiti oružje. U 24. minuti Gastien koristi lošu reakciju Verrattija i Donnarumme, zabija za 2:1 i vraća svoj tim u igru.

Imali su gosti u 37. minuti veliku šansu da izjednače. Dosuđen je penal, ali se Kyei obrukao i šutirao je daleko od gola. Ipak, gosti u nadoknadi koriste još jednu lošu reakciju Donnarumme i preko Zeffanea dolazi do 2:2.

U nastavku dosta dobrih šansi na obje strane, a u 63. minuti Clermont dolazi do gola. Kyei je ovog puta uspio iskoristiti pruženu šansu i postigao je gol za 3:2.

To je bio konačan rezultat utakmice koja će ostati upamćena po oproštaju dvojice velikih igrača.

Auxerre će naredne sezone igrati Ligue 2. Porazom od Lensa na svom terenu od 3:1 završili su ispod crte, a u ligi ostaje Nantes koji je pobjedom nad Angersom od 1:0 uspio da osigura spas u zadnji čas.

Spasonosni gol postigao je Ganago u 16. minuti ovog susreta, a treba napomenuti da su uz Auxerre još ranije ispali Ajaccio, Troyes i Angers.