Zrinjski proslavio dvostruku krunu pobjedom nad Leotarom / Bljesak.info

Trener Zrinjskog protiv Leotara izveo je prilično “šarenu” postavu, bez nekoliko igrača koji su osvojili Kup. Tako neki poput Memije, Jakovljevića ili Ivančića nisu bili ni u zapisniku, dok su Tičinović i Ćuže krenuli s klupe.

Uz to, Krunoslav Rendulić morao je napraviti i dvije vrlo brze izmjene. Još u sedmoj minuti zbog izljede je morao izaći Marin Magdić, a u 37. izašao je i Silvio Ilinković.

I prvu pravu priliku imao je Leotar, a Čubrilo je nakon kornera udarcem glavom pogodio gredu. No, to je bilo jedino što je Leotar napravio u prvom dijelu, jer su domaći brzo stekli kontrolu i u 23. minuti Zrinjski je poveo.

S lijeve strane ubacio je Ivan Jukić a Nemanja Bilbija nadskočio je vratara i postigao 24. gol u sezoni.

Ipak, u drugom dijelu Leotar je uspio izjednačiti, iako su pogodak postigli zapravo domaći. Naime, Čubrilo je ubacio jednu nisku loptu, a Hrvoje Barišić loše ju je zahvatio i ona je u visokom luku preletjela vratara Marića i ušla u mrežu.

Sredinom drugog poluvremena nebo se otvorilo nad Čitlukom, a u tim trenutcima Zrinjski je ponovno poveo. Mario Ćuže ušao je u drugom dijelu i u 72. minuti pravom majstorijom pogodio za 2:1.

Iako su gosti u samoj zavšrnici pogodili još jednu gredu, to je ostao i konačni rezultat, pa su nakon posljednjeg sudačkog zvižduka domaći igrači mogli na dodjelu zasluženo osvojenog pehara za prvaka Bosne i Hercegovine.