Vest Hem prvi finalista Lige konferencija, Fiorentina u trileru srušila Bazel

Fudbaleri Vest Hema savladali su AZ Alkmar sa 1:0 na “AFAS” stadionu, tako da klub iz Londona ukupnim rezultatom 3:1 prolazi u finale Lige konferencija.

AZ je imao inicijativu, posjed lopte od 70 posto, ali nikako nisu uspjeli da dođu do pogotka. Domaćini su uputili 12 šuteva, naspram osam rivala, od čega četiri u okvir gola.

Izdržali su gosti kontrolu AZ-a i nagradili se golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade, strijelac je bio Pablo Fornals. Pogodio je mrežu Mejtua Rajana efektnim šutem van kaznenog prostora.

Vest Hem će imati priliku da se bori za novi evropski trofej u klupskim vitrinama, za sada ih ima dva – Kup pobjednika kupova 1965, i Intertoto kup 1999. godine

Triler u Bazelu

U Bazelu se igrao mnogo interesantniji duel, u kom je Fiorentina uzvratila sa 2:1 i sa ukupnih 3:3 se otišlo u produžetak.

Ipak, Fiorentina je nakon poraza 1:2 u prvom meču, u revanšu nakon produžetaka slavila 1:3 protiv Bazela i plasirala se u finale.

Dva gola za goste postigao je Gonzales, a odlučujući za plasman u finale Barak u 120. minutu.

Gol za Bazel postigao je Amdouni u 55. minutu.