Sevilja u finalu nakon produžetaka: Gol Vlahovića nedovoljan Juventusu

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Lige Evrope jer su večeras nakon produžetaka na domaćem stadionu “Ramon Sančez Pishuan” bili bolji od Juventusa 2:1.

Italijanska ekipa došla je u vođstvo u 65. minutu golom Srbina Dušana Vlahovića.

Napadač “orlova” je svega dva minuta po ulasku u igru postigao vodeći gol za Juventus.

Sjajno je “bocnuo” loptu i prevario golmana Sevilje Bona za 0:1.

Kratko je trajala radost “stare dame” jer je na drugoj strani Suso u 71. minutu postigao gol za 1:1.

Kjeza je napravio veliku grešku i izgubio loptu u opasnoj zoni. Poslije Akunje i Lamele, ona se nekako našla u nogama Susa koji je odapeo iz daljine i “probušio” Ščesnog.

Otišlo se u produžetke, a onda je Argentinac Erik Lamela donio potpuni preokret Sevilji u 95. minutu.

Centrirao je Hil, a na 11 metara Lamela šutira glavom i postiže gol za 2:1.

Podsjećamo, prvi meč u Torinu završen je 1:1 pa španski tim ide u finale sa ukupnim rezultatom 3:2, a tamo ga opet čeka klub iz Italije.

U pitanju je Roma koja je u polufinalu izbacila Bajer Leverkuzen.

Finale Lige Evrope Roma – Sevilja igra se u Budimpešti 31. maja.