Nakon 25 godina Italija sa troje finalista u eurokupovima

Impresivan učinak italijanskih klubova na međunarodnoj sceni ove sezone, doveo je do jedinstvenog ostvarenja Serije A u tekućem vijeku: prvenstvo Italije ima troje finalista u evropskim takmičenjima.

Inter će na megdan Manchester Cityju 10. juna u Istanbulu, u finalu Lige prvaka, Roma će protiv Seville u borbu za trofej Lige Evropa 31. maja u Budimpešti, a Fiorentina će pokušati da postane drugi italijanski tim koji je trijumfovao u Ligi konferencije, ali će morati da pobijedi West Ham. 7. jun u Pragu.

Italija je poslednji put imala troje finalista u takmičenjima pod pokroviteljstvom UEFA-e, u sezoni 1997/98. Tada je Juventus ustuknuo pred Mijatovićevim Real Madridom u finalu Lige šampiona, dok je Inter savladao Lazio u finalu Kupa UEFA.

REUTERS/Daniele Mascolo

REUTERS/Denis Balibouse
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Ovog puta, međutim, finalisti dolaze iz tri različita takmičenja, pa postoji mogućnost da Calcio ove sezone osvoji sve evropske trofeje.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad