Zvezda zaledila Budućnost na -38: Igrali Atić i Kamenjaš kod Budućnosti

Crvena zvezda je ubjedljivo slavila u prvom meču polufinala plej-ofa ABA lige protiv Budućnosti – 93:55 (30:16, 21:17, 22:10, 20:12), na taj način crveno-bijeli su poveli u seriji koja se igra na dvije pobjede.

Držali su se Podgoričani koliko su mogli, odnosno onoliko koliko im je dominanti domaći tim nošen sjajnom podrškom sa tribina ispunjene hale „Aleksandar Nikolić“ dozvolio, bili su u igri samo u prvih pet minuta (12:11).

A tada je Zvezda dala gas, povukao je Filip Petrušev, ton igri ekipe Duška Ivanovića davali su Argentinci Facundo Campazzo i Luca Vildoza, ali su i svi ostali dali ogroman doprinos, gotovo da nije bilo slabog mjesta kod Beograđana.

Do kraja prvog kvartala, Zvezda je već imala ogromnih 14 poena viška (30:14). Nastavljeno je u istom ritmu u drugoj četvrtini, u kojoj je viđeno nekoliko nevjerovatnih poteza Campazza, onih zbog kojih ga je publika pozdravila ovacijama.

ABA League j.t.d Dragana Stjepanović

Da su domaći posle asistencija omalenog Argentinca pogađali otvorene trojke, posebno to važi za Dobrića (šutirao 0/6 u prvom poluvremenu iza linije 6,75), Zvezda bi na odmor otišla i sa mnogo većom razlikom (51:33).

Do kraja meča crveno-bijeli su samo podizali razliku, a do tada solidna igra Budućnosti se potpuno raspala, pa su domaći u posljednju četvrtinu ušli sa čak 30 poena viška (73:43).

Kod poražene Budućnosti igrala su i dva reprezentativca BiH. Edin Atić prikupio je 9 poena, 5 skokova i 2 asistencije za malo više od 25 minuta. Kenan Kamenjaš iskoristio je 10 minuta u igri ubacivši 7 poena uz 4 skokova.

Filip Petrušev vodio je Beograđane do trijumfa uz 17 ubačaja. Pridružili su se Campazzo sa 11 poena i 6 asistencija, te Mitrović sa također 11 ubačaja i 10 skokova. Vildoza je stao na 10.

Naredni meč je 25. maja u dvorani Morača u Podgorici.