LK: Preokret West Hama, Basel slavio u Firenci

U četvrtak su odigrani prvi mečevi polufinala i u Ligi konferencije. Basel je rezultatom 2:1 slavio na gostovanju Fiorentini, a West Ham je kod kuće nakon preokreta savladao AZ Alkmaar 2:1.

Fiorentina – Basel 1:2 (1:0)

Zatresla se mreža Fiorentine nakon samo sedam minuta od početka meča, ali je gol Jean-Kevina Augustina, iako se on nije slagao sa time, poništen zbog ofsjada. Nezadovoljni su bili gosti, ali odluku sudije potvrdio je i VAR.

Desetak minuta kasnije, nova dobra prilika za goste, ali je na visini zadatka bio golman nakon šuta Andyja Dioufa.

A onda Fiorentina dolazi do vodstva nakon kornera. Najviši je u skoku bio Artur Cabral.

Na sljedeću šansu vrijednu pomena čekalo se do 54. minuta kada je Mandragora mogao da donese i drugi gol domaćima, ali je lopta proletjela tik iznad prečke.

Basel je uspio da dođe do izjednačenja u 71. minutu. Egzekutor je bio Diouf nakon sjajne solo akcije koju je izveo.

Gosti su do potpunog preokteta i pobjede došli upornošću, u drugom minutu nadokade. Zak Amdounu je dobro primio loptu i šutirao kao da je sami početak utakmice za 2:1 i pobjedu svog tima.

REUTERS/Ciro De Luca

Vest Hem – AZ Alkmar 2:1 (0:1)

Prvi su ozbiljnije priprijetili Čekićari, ali je Mattew Ryan u 13. minutu sjajno odbranio pokušaj Saida Benrahme.

A onda u finišu prvog poluvremena šok za domaće. Tiani Reiners je sjajno primio loptu i lopta je praktično iznedadila golmana.

Mogao je West Ham odmah do izjednačenja, ali je golman zaustavio i Lucasa Paquetu.

Pokušavao je West Ham u nastavku, a do izjednačenja je došao sa bijele tačke u 65. minutu nakon što je Methew Ryan preagresivno pokušao da zaštiti svoj gol. Kaznio je to sa penala Benrhama.

Čekićari do potpunog preokreta dolaze golom Michaila Antonija koji je sjajno reagovao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za 2:1.