Partizan bez Fajnal fora Evrolige, majstorica pripala Realu

Košarkaši Partizana nisu uspjeli izboriti plasman na Fajnal for Evrolige pošto su večeras u petom meču četvrtfinala plej-ofa najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja izgubili od Reala u Madridu 98:94.

Po četvrtinama je bilo 22:23, 17:32, 28:21, 30:21.

U ekipi Partizana Panter je bio najefikasniji sa 28 poena, Egzum je postigao 16 poena, Lesor 13, a Papapetru 10.

Musa je bio najefikasniji u Realu sa 20 poena, a ključni čovejk utakmice bio je Serhio Rodrigez, koji je postigao 19 poena. Od toga je 13 postigao u posljednjoj četvrtini. Hezonja je završio utakmicu sa 13 poena, a Tavares 12.

Izabranici trenera Željka Obradovića odlično su ušli u meč i imali čak 18 poena prednosti u jednom trenutku, ali su u drugom poluvremenu sve prokockali i izgubili majstoricu u Madridu.

Real je do prolaska stigao serijom 3:2 u pobjedama iako je madridski klub gubio 2:0.

Madriđani će u polufinalu igrati sa ljutim rivalom Barselonom, dok će se u drugom polufinalu sastati Monako i Olimpijakos.

Beogradski tim večeras je propustio veliku priliku, pošto je početkom drugog poluvremena imao 59:41, ali je serijom grešaka i loših rješenja u napadu dozvolio Realu da preokrene rezultat i stigne do pobjede.

Završni turnir Evrolige je na programu od 19. do 21. maja u Kaunasu.