Zvezda poslije penala nastavila borbu za duplu krunu

​Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Crveno-beli su bolje izvodili penale (4:2) u duelu protiv Napretka, nakon što je regularni dio meča završen bez golova (0:0).

Sate pred meč, kao i sve ostalo, obilježila je velika tragedija u školi na Vračaru zbog čega su “delije” odlučile da ne otputuju u Kruševac i pruže podršku svom timu.

Umjesto toga je razvijen transparent podrške porodicama žrtava, a pred sam start je održavn minut ćutanja.

Sam meč nije obilovao velikim uzbuđenjima, a Zvezda nije uspijevala da zatrese mrežu domaćina iako su tokom većeg dijela meča bili bolji protivnik.

Dva puta su igrači Miloša Miojevića tresli okvir gola Kruševljana preko Kataija i Ivanića, ali bliže od toga nisu uspjeli da priđu. Imao je i Napredak svoje šanse, ali daleko manje opasne.

Kako poslije 90 minuta nije bilo golova, prema propozicijama takmičenja se odmah pristupilo šutiranju penala.

Heroj Zvezde je po ko zna koji put bio Milan Borjan koji je odbranio dva penala, a kako je svoj za crveno-bele promašio samo Ivanić, Zvezda je otišla među četiri najbolje ekipe.

U preostalim mečevima polufinala sastaju se Radnički Niš – Vojvodina, TSC – Novi Pazar i Radnik – Čukarički, prenosi b92.