Rekorder Haaland vraća City na vrh, Redsi se nadaju Ligi prvaka

U zaostalim susretima 28. kola Premier lige Manchester City i Liverpool ostvarili su pobjede na svom terenu. City je bio bolji od West Hama 3:0, dok je Liverpool na Anfieldu savladao Fulham 1:0.

Vratio se Manchester City na vrh Premier lige. Novom pobjedom preskočio je Arsenal za bod, a pride ima i utakmicu manje, tako da je sastav Pepa Guardiole veoma blizu da dođe do treće vezane titule.

Na Etihadu je gostovao West Ham, redovna mušterija. Na kraju ubjedljiva pobjeda, ali nije baš ostvarena tako lako. Odolijevao je londonski tim 50 minuta, a onda ga je načeo Nathan Ake.

Na 2:0 povisio je u 70. minutu najbolji strijelac lige Erling Haaland. A to je ujedno bio i historijski trenutak. Jer Haaland je postigao 35. gol u sezoni u Premier ligi, što je novi rekord, a ima još pet utakmica do kraja.

Konačnih 3:0 postavio je Phil Foden u 85. minutu. U drugom susretu večeri Liverpool je zabilježio pobjedu protiv Fulhama.

Nisu Redsi bili ubjedljivi poput Cityja. Slavili su samo 1:0 golom Mohameda Salaha iz penala u 39. minutu. Tom penalu prethodila je neviđena glupost Diopa, koji je prosto poklonio loptu Darwinu Nunezu, a onda ga faulirao u šesnaestercu.

REUTERS/Phil Noble

Ovom pobjedom Liverpool je ostao u trci za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad