Svi su se pitali kako je Pickford pročitao Maddisona, a onda su kamere snimile njegovu flašu

Everton je odlično otvorio utakmicu i već u 15. minuti uspio je da dođe do prednosti kada je Calvert-Lewin pogodio s bijele tačke za vodstvo gostiju od 1:0.

Međutim, Leicester je nakon toga uspio da dođe do preokreta. Prvo je Soyuncu poravnao na 1:1 u 22. minuti, a potom je desetak minuta kasnije Jamie Vardy pogodio nakon kontre sa 2:1 i slavljena King Power stadionu.

No, prednost Leicestera nakon prvog dijela mogla je biti i ubjedljivija jer su domaći u devetoj minuti nadoknade uspjeli da dođu do penala.

Odgovornost s bijele tačke preuzeo je Maddison, ali je Pickford uspio da zaustavi njegov udarac. Šutirao je po sredini gola, no golman Evertona je ostao u mjestu i zaustavio je udarac veznjaka Leicestera.

Promašen penal Maddisona možete pogledati OVDJE.

Međutim, nakon što je Pickford uspio da odbrani penal i sačuva svoju mrežu u posljednjim sekundama prvog dijela kamere su snimile njegovu bocu za vodu, a nakon toga bilo je svima jasno kako je on pročitao Maddisona.

Na flaši koju Pickford koristi za vodu bila je slika na kojoj je on imao informacije o tome kako koji igrač Leicestera većinom izvodi penale.

Na toj listi bio je i Maddison, a jasno se vidjelo da tu piše da on u 60% slučajeva penale šutira po sredini i Pickford je odlučio da vjeruje toj statistici kada je vidio da će on pucati penal.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Golman Evertona ostao je na sredini, a upravo tu je Maddison šutirao i uspio je Pickford da zaustavi njegov udarac.

Everton je početkom drugog dijela uspio da poravna na 2:2, a ovaj put pogodak je postigao Alex Iwobi.