Kostić presudio Interu, Džeko u igru ušao u finišu meča

Fudbaleri Intera poraženi su na stadionu Giuseppe Meazza u derbi susretu 27. kola Serie A od Juventusa rezultatom 0:1.

Trenutak odluke desio se u 23. minuti kada je Filip Kostić pogodio na asistenciju Adriena Rabiota.

Uslijedila je provera VAR tehnologije da li je golu prethodilo igranje rukom. Kada je potvrđeno da je gol uslijedila je velika radost igrača Juventusa.

Derbi nije bio pretjerano zanimljiv. U prvom poluvremenu je Inter imao veći posjed lopte, veći broj šuteva na gol, ali bez nekih ozbiljnijih prilika.

U nastavku je meč ravnopravan i Juventus je manje više rutinski sačuvao stečenu prednost.

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko u igru je ušao u 79. minuti kada je zamijenio Romelua Lukakua.

REUTERS/Daniele Mascolo

Juventus je nakon ove pobjede 7. na tabeli Serie A sa 41 osvojenim bodom, dok je Inter 3. sa 50 bodova.