City razbio Leipziga za četvrtfinale Lige prvaka, 5 golova Haalanda za historiju

Fudbaleri Manchester Cityja u revanš susretu osmine finala UEFA-ine Lige prvaka dočekali su ekipu RB Leipziga. Prvi meč je završen bez pobjednika rezultatom 1:1, a Građani su večeras odlučili stvari ne prepuštati slučaju. Na kraju su slavili uvjerljivim rezultatom 7:0.

Posao su praktično riješili nakon prvih 45 minuta, a glavni protagonista bio je još jednom nestvarni Erling Haaland.

Norvežanin je u prvom dijelu postigao hat-trick, a za to mu je bilo potrebno svega pola sata.

Poveo je City u 22. minuti, a strijelac je bio Haaland sa bijele tačke. Prije toga gosti su imali mnogo primjedbi na dosuđen penal od strane glavnog arbitra Slavke Vinčića.

Dvije minute kasnije ponovo se tresla mreža njemačkog tima. Ovoga puta šutirao je De Bruyne i pogodio prečku, a odbitak sjajno pratio Haaland i glavom loptu pospremio u mrežu.

Norvežnanin je treći gol postigao u drugoj minuti nadoknade prvog dijela. Pratio je još jednu akciju i nakon kornera ugurao loptu u mrežu protivnika.

Nevjerovatni Erling Haaland postigao hat-trick protiv Leipziga (VIDEO)

Nisu doslovno dopustili niti jedan pokušaj protivniku fudbaleri Pepa Guardiole u prvom dijelu.

Nastavili su sjajno i u drugom poluvremenu. Samo četiri minute igre drugog dijela prošlo je nakon što se ponovo zatresla mreža gostiju. Ovoga puta je Grealish uposlio Gundogana, a Nijemac lijepo pogodio mrežu Blaswicha.

Haaland je postigao tri u prvom dijelu, ali mu i to nije bilo dovoljno. U 54. minuti postigao je i 4. pogodak. Ovoga puta Akanji mu je ostavio loptu, a sjajni napadač ponovo matirao golmana gostiju.

Tri minute kasnije Norvežanin postiže i peti gol na ovom susretu. Ponovo je asistent bio Manuel Akanji. Bio je ovo 39. gol Haalanda na 35 odigranih mečeva ove sezone.

Nedugo zatim Pep Guardiola ga je izvadio iz igre, a Norvežanin je ovacijama ispraćen sa stadiona Etihad.

REUTERS/Carl Recine

Nastavili su Građani sa napadima i nakon toga, a konačan rezultat u drugoj minuti nadoknade za konačnih 7:0 postavio je Kevin De Bruyne.

Tako je tim Pepa Guardiole u velikom stilu izborio prolaz u narednu rundu takmičenja.