Sjajan rurski derbi: Schalke i Dortmund podijelili bodove

Schalke i Borussija Dortmund odigrali su uzbudljiv rurski derbi, koji je završen rezultatom 2:2.

Bio je ovo jubilarni 100. okršaj dva velika lokalna rivala, a prvi do prednosti stigli do gosti iz Dortmunda.

Nico Schlotterbeck je u 38. minutu sjajno pogodio iz daljine.

Bayern primio gol, pa pregazio Augsburg: Igrao i Ermedin Demirović

Schalke uspjeva da izjednači u petom minutu drugog poluvremena, kada se Marius Bulter našao na pravom mjestu poslije ubačene lopte Freya sa desne strane.

REUTERS/Thilo Schmuelgen

Nije trebalo Borussiji mnogo vremena da ponovo povede. Već u 60. minutu, Raphael Guerreiro, asistent kod prvog pogotka, odlično se snašao nakon dodavanja Cana.

Da Schalke ipak i sedmu utakmicu zaredom ostane neporažen pobrinuo se Kenan Karaman u 79. minutu, snažnim i preciznim udarcem glavom savladao je golmana Dortmunda.

Borussija nakon ovog remija ima dva boda zaostatka za vodećim Bayernom, dok je Schalke pretposljednji na tabeli sa 20 bodova.