Remi Dinama i Osijeka na Maksimiru

Luka Ivanušec i Mile Škorić

Nogometaši Dinama i Osijeka odigrali su 1:1 na Maksimiru u posljednjem dvoboju 24. kola SuperSport HNL-a.

—–

DINAMO – OSIJEK 1:1
Petković 62; Mierez 55

—–

KRAJ UTAKMICE! Dinamo i Osijek odigrali su 1:1!

90′ Igrat će se pet minuta sučeve nadoknade

89′ Promjena kod Osijeka, Barri je ušao umjesto Barišića

86′ Ušao je Drmić umjesto Petkovića

85′ Žuti karton za Malenicu

84′ Mierez iz kontre u punom sprintu zabija za Osijek, ali je suđeno zaleđe, ostaje 1:1 na Maksimiru

81′ Prvi žuti karton za Dinamo, dobio ga je Ristovski

77′ Još jedna promjena kod Osijeka, ušao je Lovrić umjesto Omerovića

76′ Sjajna prilika da Dinamo, Ivanušec pogađa gredu!

69′ Klizeći start Barišića s leđa, srušen je Ljubičić, sudac Strukan prvo je pokazao je na bijelu točku, ali lijepa gesta Ljubičića koji je sam priznao da nije bilo kontakta

68′ Dvostruka promjena kod Osječana, izašli su Živković i Caktaš, na terenu su Fiolić i Bakić

64′ Lijepa prilika Dinama, efektan udarac Baturine, još bolja parada vratara Osijeka Malenice

62′ ⚽ GOOOL! Pogodak Petkovića iz slobodnog udarca, osječki živi zid je skočio, a Petković prizemnim udarcem iznenadio Malenicu i Dinamo stiže do izjednačenja

61′ Žuti karton za Žapera zbog povlačenja Petkovića s leđa

55′ ⚽ GOOOL! Osječani su poveli iz svog prvog udarca prema vratima Dinama! Zabio je Mierez na asistenciju svog kapetana Škorića

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru, Dinamo je u nastavak krenuo bez kapetana Ademija kojega je zamijenio Bulat, kapetansku vrpcu preuzeo je vratar Livaković

45′ Opet se Špikić našao u izglednoj situaciji, ali ništa od pogotka

40′ Velika dominacija Dinama, ali ne uspijevaju visoki postotak posjeda lopte okruniti pogotkom

38′ Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Osijekov veznjak Mario Jurčević

28′ Još jedna poništen gol za Dinamo, nakon ubačaja Mišića, loptu je na drugoj vratnici dočekao Špikić i zatresao mrežu Osijeka, no opet je sučeva zastavica u zraku, ništa od pogotka

20′ Dobra akcija Dinama, ubačaj Ristovskog, Ademi glavom pokraj vratnice

12′ Ništa od pogotka, Špikić je bio u zaleđu

11′ Zatresla se Osijekova mreža, Petković je ubacio, u naletu je bio Špikić koji je zabio, no čini se da je bilo zaleđe, čeka se odluka iz VAR sobe

1′ Počela je utakmica na Maksimiru

Čačić: Osijekovi problemi su opasnost za nas

– Protiv nas zaista svi daju svoj maksimum, izvlače zadnje atome snage, moramo biti spremni na to, učiniti sve da budemo na svojoj pravoj razini. Bude li tako, očekujem da ovaj tjedan arhiviramo na pravi način. Naravno, jedino što bi nas zadovoljilo su tri boda, a želio bih da momčad pritom bude na tragu onoga što je bila protiv Hajduka i dobrim dijelom kup utakmice protiv Lokomotive. Osijek je u zadnje vrijeme upao u svojevrsne probleme i upravo tu se krije opasnost po nas. Njihova momčad ima puno veću kvalitetu nego što to pokazuju rezultati u zadnje vrijeme. Dolazak novog trenera sigurno će biti dodatna motivacija za sve u klubu, naročito za igrače, rekao je trener Dinama Ante Čačić, najavljujući ogled s Osijekom.

Perković: Ne slažem se da nemamo što izgubiti

– Imam ideju kako bih želio igrati, nadam se da ima smisla i da će proći. Osijek je Osijek, treba biti svoj, imati svoj način i stil igre, tome težiti u svakoj utakmici. Bez obzira gdje igrao i u kojem sustavu igrao. Do prve utakmice ću imati dva treninga, a mislim da se i u dva treninga neke stvari mogu napraviti. Želja mi je da Osijek bude poznat po svom stilu, po svom načinu igre i po svojoj ideji igre. Osijek mora igrati jednostavan, kvalitetan i napadački nogomet, a svi koji dolaze igrati u Gradski vrt moraju se bojati Osijeka, rekao je novi trener Osijeka Borimir Perković.

Osvrnuo se i na ogled s Dinamom.

– U Maksimiru nemamo što za izgubiti? Ne slažem se! U svakoj utakmici možeš nešto izgubiti. Pripremat ćemo se kao za svaku drugu utakmicu, bez obzira je li to Dinamu u Maksimiru ili u Gradskom vrtu, poručuje.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!