Potpuno neočekivano: Lazio iznenadio Napoli u derbiju Serije A

Napoli je na stadionu Diego Armando Maradona dočekao Lazio u 25. kolu Serije A, a meč je završen rezultatom 0:1.

Nisu mnogo toga ni jedna ni druga ekipa ponudile u prvom dijelu. Lazio je bolje otvorio susret i zaprijetio u 6. minuti. Nakon slobodnog udarca Vecino je pucao glavom, ali je odbrambeni igrač blokirao šut u posljednjem trenutku. Poslije toga, Napoli je preuzeo inicijativu.

U 17. minuti pucao je Piotr Zielinski, ali njegov šut je odbranio golman Provedel. Nekoliko minuta nakon toga zaprijetio je i najbolji strijelac Napolitanaca Victor Osimhen, ali su defanzivci Lazija blokirali šut. U 26. minuti velika šansa za domaće. Anguissa je primio dodavanje i pucao iz velike udaljenosti, ali u posljednjoj sekundi njegov šut blokira odbrana Rimljana.

REUTERS/Ciro De Luca

U 31. minuti Napoli je mogao do vodstva. Lozano je uputio dodavanje prema Osimhenu, ali je pas bio neprecizan i dobra prilika je otišla u nepovrat. Prilično skormno prvo poluvrijeme završeno je bez golova.

Prva prilika u drugom poluvremenu viđena je u 50. minuti kada je Osimhen pucao, ali bez opasnosti po gol Lazija. Zielinski je večeras bio jedan od raspoloženijih igrača u timu Luciana Spalettija, a u 59. minuti je bio blizu pogotka. Sjajno je šutirao, ali lopta odlazi kraj stative.

No, u jeku napada Napolitanaca Lazio u 68. minuti stiže u vodstvo. Centaršut gostiju je iz šesnaesterca izbacio Kvaratskhelija, lopta pada na volej Vecinu koji fantastično šutira i trese mrežu za vodstvo svog tima.

Poslije primljenog pogotka, Napoli je krenuo još ofanzivnije prema golu gostiju. Prijetili su Elmas i Kvaradona, ali neuspješno. Najbolju priliku u drugom dijelu Napoli je imao u 80. minuti kada na ubačaj Kvaratskhelije Osimhen pogađa prečku.

Na kraju, velika pobjeda Lazija koji stiže do drugog mjesta sa 48 bodova. Napoli je ostao prvi sa 65.