Zrinjski i Posušje poslali podršku Vlašiću, gosti se na kraju radovali / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Premda je utakmica između Zrinjskog i Posušja bila jako važna za obje ekipe, možda i najvažnija u sezoni s obzirom da se radi o izravnom okršaju kandidata za ispadanje, derbi začelja imao je i svečarski karakter.

Naime, obje ekipe igrale su za Hrvoja Vlašića, zadarskog trenera koji je nekada vodio Zrinjski, i s njim osvojio naslov prvaka, te koji je aktualni trener Posušja, ali zbog velikih zdravstvenih problema već mjesecima nije uz košarku.

Iako je najavljeno kako će se na utakmici skupljati financijska pomoć, na kraju se od toga odustalo, pa je Vlašić dobio “samo” podršku obaju ekipa, koje su mu uputile zajedničku podršku.

HKK Zrinjski / Podrška treneru Vlašiću

Što se same utakmice tiče, Posušje je slavilo u utakmici u kojoj je Zrinjski dobio prvo, a gosti drugo poluvrijeme. Briljirao je Ivica Širić koji je ubacio osam trica za ukupno 36 koševa, a Posušani su općenito imali odličan šut za tricu. Postigli su 12 trica iz 34 pokušaja, a Širiću su dobro asistirali Benjamin College sa 17 poena i Dominik Jukić s 12 koševa.

Mostarci su dvije minute do kraja gubili sa šest poena razlike i uspjeli su koševima Roberta Solde i Antwana Maxwella doći na samo minus jedan, a onda nakon što su gosti izgubili loptu Ivo Ćavar je izborio dva slobodna bacanja i pogodio samo jedno za 85:85.

U posjedu Posušja Ante Ramljak pogodio je oba bacanja (85:87), no na drugoj strani Soldo promašuje tricu koja je Mostarcima mogla donijeti pobjedu. Širić je s dva bacanja potvrdio pobjedu gostima (89:85).