Remi velikih rivala na Old Traffordu, United se spasio poraza

U zaostaloj utakmici 8. kola večeras su se na Old Traffordu sastali veliki rivali Manchester United i Leeds. Meč je završen neriješenim rezultatom 2:2.

Već u prvoj minuti dogodio se hladan tuš za Crvene đavole. Wilfried Gnonto je povukao loptu, odigrao dupli pas sa Patrickom Bamfordom te preciznim udarcem pogodio mrežu domaćih. Leeds je pružio odličnu partiju u prvom dijelu pogotovo u defanzivi budući da su totalno neturalisali Marcusa Rashforda i Brunu Fernandesa.

REUTERS/Peter Powell

Domaći su najbolju priliku propustili preko Marcela Sabitzera, ali je njegov šut zaustavio golman gostiju Ilan Meslier.

Ni drugo poluvrijeme nije dobro krenulo za United budući da je u 48. minuti Leeds povisio vodstvo, a Raphael Varane je postigao autogol nakon što je pokušao presjeći dodavanje.

U 62. minuti domaći se vraćaju u meč. Dalot je sjajno centrirao, a najviši u šesnaestercu gostiju je bio Marcus Rashford koji je tako postigao svoj 11. gol ove sezone.

Samo osam minuta kasnije Sancho zabija za poravnanje i dramu do kraja utakmice. Priliku za totalni preokret United je imao preko Fernandesa i Freda, ali njihovi udarci su bili blokirani.