Marseille posustaje: Nica odnijela bodove sa Velodroma

Fudbaleri Nice u derbi susretu 22. kola na Velodromu savladali su Marseille rezultatom 3:1.

Pomalo su gosti iznenadili ekipu Igora Tudora od samog početka susreta, a na odmor su otišli sa dva gola prednosti. Postigli su ih u veoma kratkom vremenskom periodu.

Najprije je Diop pogodio u 38. minuti susreta, da bi šest minuta kasnije u strijelce se upisao i Laborde.

Napravio je Tudor dvostruku izmjenu na poluvremenu. Payet i Vitinha su izašli iz igre, a zamijenili su ih Sanchez i Malinovsky.

REUTERS/Eric Gaillard

Upravo je ovaj dvojac i kreirao pogodak. Igrala se 60. minuta kada je Sanchez asistirao, a Ukrajinac matirao Schmeichela.

Nakon toga nastavili su domaćini sa napadima, ali je Nica postigla i treći gol. Igrala se 85. minuta susreta kada je Mendy centrirao, a Brahimi postavio konačan rezultat.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac u igru je ušao u 70. minuti kada je zamijenio Mbembu.

Marseille je nakon ovog poraza drugi na tabeli Ligue 1 sa 46 bodova, isto koliko ima i Lens.