Newcastle United prvi put poslije 47 godina u finalu Liga kupa

Fudbaleri Newcastlea tek drugi put u historiji plasirali su se u finale Liga kupa Engleske pošto su i u revanš utakmici savladali Southampton sa 2:1.

Svrake su u prvoj utakmici slavile minimalnim rezultatom 1:0, a u borbi za trofej će se sastati sa boljim iz duela Manchester United– Nottingham Forest.

“Crveni Đavoli” imaju prednost od 3:0 iz prvog meča i samo čudo treba da se desi, da sutra Šumari naprave seznaciju i plasiaraju se u finale.

Domaći, koji su prvi put u finalu bili daleke 1976, sve dileme riješili su golovima Sean Longstaff u 5. i 21. minutu, a nadu Svecima vratio je Che Adams pogotkom u 29. minutu.

Action Images via Reuters/Lee Smith

Southampton je u posljednjih 20-tak minuta imao igrača više zbog isključenja Brune Guimaraeša, ali rezultat se nije mijenjao.

Finale je 26. februara na Wembleyju. A skoro je pa izvjesno da ćemo tamo gledati borbu Newcastlea i Mancheseter Uniteda.