Šok u posljednjoj sekundi: Reims do boda protiv skupog PSG-a

Šok na Parku prinčeva! Paris Saint Germain i Reims igrali su 1:1 u 20. kolu Lige 1. Gosti su izjednačili u posljednjoj sekundi.

Finalni napad Reimsa, dok je uveliko istekla od sudije pokazana nadoknada vremena, urodio je plodom. Odličnu akciju u režiji Doumbije, iskoristio je Folarin Balogun, nanišanio slobodno mjesto i zakucao loptu iza leđa nemoćnog Donnarumme – 1:1.

Mučio se dugo lider da slomi otpor žilavih gostiju.

REUTERS/Christian Hartmann

Kapitulirao je Reims i golman Yehvann Diouf, tek u 51. minutu. Majstorski se Brazilac Neymar iskrao odbrani Reimsa i na asistenciju Juana Bernata pogodio mrežu. Ispostavilo se za 1:0 i novi bijeg ispred drugoplasiranog Lensa. Samo na kratko…

Uslijedila je neviđena drama. Najprije, isključenje Verattija, sedam minuta kasnije. PSG je ostao sa desetoricom, ali i u tim trenucima dominirao. Šanse nisu iskoristili Neymar i saigrači, ali jeste ofanzivna linija Reimsa u finišu za veliko iznenađenje na Parku prinčeva.

Parižani na vrhu tabele imaju 48 bodova, tri više od prvog pratioca Lensa, a pet više od trećeg Marseillea.