United jednom nogom u finalu Liga kupa

Fudbaleri Manchester Uniteda ubjedljivo su savladali Nottingham Forest i na dobrom su putu da se plasiraju u finale Liga kupa. Crveni đavoli su pobjedu u prvom meču polufinala, na City Groundu, upisali rezultatom 3:0.

Samo šest minuta je bilo potrebno izabranicima Erika ten Haga da povedu. Strijelac je nakon sjajne akcije bio Marcus Rashford.

Odgovorio je Forest u 23. minutu, ali je gol Surridgea poništen zbog minimalnog ofsajda.

Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Weghorst je povisio na 2:0 u samom finišu prvog poluvremena, da bi se na treći gol čekalo sve do 89. minuta kada je mrežu Šumara zatresao Bruno Fernandeš.

Drugi meč igra se 1. februara na Old Traffordu.

U drugom polufinalu, Newcastle je u prvom meču savladao Southampton minimalnim rezultatom 1:0, a revanš je 31. januara.