Juve preživio Lookmana i Atalantu i iščupao bod u Torinu

U jednom od derbija 19. kola Serije A Juventus i Atalanta odigrali su u Torinu nerešeno 3:3.

Samo nekoliko dana od kazne koja je rezultirala oduzimanjem 15 bodova u ligaškoj trci, Juventus je ostao samo sa jednim bodom na svom terenu. Doduše, mogu da budu i u neku ruku zadovoljni s obzirom da je Atalanta vodila dva puta.

Velike probleme Staroj dami zadavao je Ademola Lookman, koji je postigao dva gola i asistirao kod drugog. Zatresao je prvi put mrežu već u četvrtom minutu. Ipak, Juventus uspjeva da preokrene do poluvremena. U 25. minutu dosuđen je penal za “Staru Damu” a precizan sa bijele tačke bio je Angel di Marija. U 34. minutu bilo je 2:1. Ponovo je strijelac Arkadijuš Milik, a asistent mu je bio mladi Fagoli.

REUTERS/Massimo Pinca

U drugom delu Atalanta je izašla sa podjednakom odlučnošću kao i kada je počela utakmica. Već u prvom napadu Lookman je asistirao Joakimu Maehleu za 2:2. A onda u 53. minutu ponovo je strijelac Lukman i ponovo mu je asistent kao i kod prvog gola bio Boga.

Ipak, Juventus je ponovo uspio da uzvrati. U 65. minutu Di Marija je ovog puta asistent, a strijelac je Danilo.

Ostalo je dovoljno vremena za obe ekipe da nešto promene, ali golova više nije bilo. Što se Atalante tiče logično je da su se zadovoljili bodom jer su zadržali prednost u odnosu na Juventus od velikih 12 bodova.