Zmaj pogodio u remiju Strasbourga, Kolašincu 75 minuta, gol Messija za PSG

Paris Saint Germain je stigao do 15. pobjede u 18 odigranih kola francuske Ligue 1, pošto je na svom terenu savladao Angers 2:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sanjin Prcić pogodio je u remiju Strasboruga protiv Lensa 2:2. Poveo je Lens preko Alexisa Claudea-Mauricea u 11. minuti. Uslijedio je potpuni preokret Strasbourga. Prcić je pogodio dvije minute kasnije na dodavanje Djikua. A potpuni preokret u 16. minuti utakmice donio je Kevin Gameiro. Konačnih 2:2 djelo je Loisa Opende, bio je to deveti gol sezone za reprezentativca Belgije u dresu Lensa.

Sead Kolašinac u pobjedi Marseilla odigrao je 75 minuta u 12. pobjedi sezone time sa Velodromea. Pogađali su Mbemba i Veretout na gostovanju kod Troyesa i trijumf 2:0.

Lionel Messi je prvi put nastupio od Mundijala u Kataru na kome je stigao do titule sa Argentinom i odmah postigao gol, svoj osmi u sezoni.

PSG je slavio sa 2:0, a pored Messija i Neymara u napadu je zaigrao mladi Hugo Ekitike i donio prednost domaćima pogotkom već u petom minutu meča. Riječ je o igraču koji je rođen 2002. godine i igra u Parizu na pozajmici iz Reimsa.

REUTERS/Gonzalo Fuentes

Messi je u 72. minutu zatresao mrežu, prvi put u 2023. godini, a asistent kod oba gola bio je Nordi Mukiele.

PSG na liderskoj poziciji sada ima šest bodova više od Lyona, koji je u srijedu igrao bez golova u gostima sa Nantesom.

Ostali rezultati: Ajaccio – Reims 0:1, Auxerre – Toulouse 0:5, Brest – Lille 0:0, Cleremon – Rennes 2:1, Lorient – Monaco 2:2, Nice – Montpellier 6:1.