Superkup: Real u penal-seriji preko Valencije do finala

Real Madrid je prvi finalista Superkupa Španije, pošto je u srijedu eliminisao Valenciju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U regularnom dijelu meča bilo je 1:1, a pošto je rezultat ostao nepromijenjen nakon produžetaka izvođeni su penali.

Madrđani su poveli u 39. minutu kada je Karim Benzema bio precizan sa 11 metara.

REUTERS/Ahmed Yosri

Valencija je izjednačila u prvom minutu drugog poluvremena, a strijelac je bio Lino.

Benzema i Cavani su bili precizni u prvoj seriji na obje strane, Modrić je pogodio za 2:1, a Comert iz redova Šišmiša je bio prvi koji nije realizovao penal. U trećoj precizni su bili Kross sa jedni i Moriba sa druge strane. Realizacije je nastavljena i u četvrtoj seriji. Za Kraljeve je pogodio Guillamon, a Asensio za Madrid.

Kada Jose Gaya nije uspio da zatrese mrežu u petoj seriji, bilo je jasno da Real ide u finale.

Tamo ga čeka pobjednik duela Betis – Barcelona koji se igra u četvrtak do 20 sati.