Dembele za trijumf Barce protiv Atletica, tuča Savića i Torresa (VIDEO)

Jedna prava akcija bila je dovoljna ekipi Barcelone da savlada Atletico u Madridu 1:0 u osami se na čelu La Lige.

Gol odluke postigao je Dembele u 21. minutu poslije odlične akcije Pedrija i asistencije Gavija. Francuz je preciznim šutem pogodio lijevi ugao.

U većem dijelu meča veći posjed lopte je imala Barcelona, ali je Atletico bio opasniji. U prvom poluvremenu velike prilike propustili su Jimenez i Griezmann.

REUTERS/Juan Medina

Pokušavali su Madriđani i u nastavku, ali su uglavnom nespretno rješavali situacije koje su mnogo obećavale. Najbolju šansu imao je Griezmann, čiji je šut na gol liniji zaustavio Araujo u trećem minutu nadoknade.

U samom finišu su isključeni Stefan Savić i Ferran Torres zbog koškanja pa su obje ekipa završile meč sa deset igrača.