City slavio u Londonu, „revanš“ u nedjelju na Etihadu

U 19. kolu engleske Premier lige Manchester City ostvario je veliku pobjedu u derbiju protiv Chelseaja i ostao u priključku s vodećim Arsenalom.

Nakon što je Arsenal prije dva dana odigrao 0:0 s Newcastleom i odškrinuo vrata Manchester Cityju, “Građani” su iskoristili ponuđeno i vratili se u igru za naslov prvaka.

Pobjedom 1:0 na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja približili su se Arsenalu na samo pet bodova (44-39), uz sada jednak broj odigranih utakmica. Chelsea je pak ostao bez pobjede i u sedmoj utakmici od posljednjih osam te je potonuo na deseto mjesto sa samo 25 bodova. To je već deset manje od četvrtoplasiranog Manchester Uniteda.

Pogodak odluke postigao je Riyad Mahrez u 63. minuti na asistenciju Jacka Grealisha.

Prethodno su oba sastava uzdrmala okvir gola – Chukwuemeka u 44. minuti za Chelsea i Ake u 51. za City – a nakon pogotka domaćin praktički ni jednom nije ugrozio goste do kraja susreta.

REUTERS/Tony Obrien

Za Chelsea je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao cijelu utakmicu i u 89. minuti zaradio žuti karton.

Treba reći i kako je Chelsea već unutar prvih dvadesetak minuta utakmice zbog ozljede ostao bez Sterlinga i Pulišića, pa su ušli Aubameyang i osamnaestogodišnji Chukwuemeka. Tijekom drugog poluvremena u igru su ušla još dvojica tinejdžera Hall i Giraud-Hutchinson. Hrabro se borio Chelsea, ali ovaj put nije bilo dovoljno niti za bod.

Isti rivali susrest će se ponovno u nedjelju 8. siječnja od 17.30, ali na Etihadu u okviru FA kupa. Taj meč, kao i sve ostale u sklopu tog natjecanja, možete gledati u izravnim prijenosima na Sport Klubu!

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad