Hrvatska osvojila broncu na Svjetskom prvenstvu! / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Triput je Hrvatska prolazila skupinu na svjetskim prvenstvima i svaki put je osvojila neku medalju. Nakon bronce u Francuskoj 1998. i srebra u Rusiji 2018., Vatreni su i ovaj put došli do bronce.

Hrvatska je u Kataru dogurala do zadnjeg vikenda na prvenstvu i sutra se vraća u Zagreb, gdje je planiran spektakularan doček. Od Katara se Hrvatska oprostila utakmicom protiv Maroka, s kim je igrala i na početku, s tim da je ovaj put slavila pobjedu 2:1.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić izveo je prilično ofenzivan sastav i to mu se isplatilo u prvom poluvremenu. Igrala se sedma minuta kada je Hrvatska povela iz sjajne akcije u kojoj su sudjelovali Majer i Perišić, a glavom je pogodio Joško Gvaridol.

No, samo dvije minute kasnije Marokanci su izjednačili, i to također iz prekida. Slobodni udarac izveo je Ziyech, Majer je pokušao izbaciti loptu, ona je došla do braniča Maroka Achrafa Darija koji zabija za 1:1.

Nakon toga igralo se prilično otvoreno na obje strane, ali Hrvatska je bila ta koja je došla do drugog gola i to u najbolje vrijeme – malo pred poluvrijeme. Jedan dug napad Hrvatske završio je Mislav Oršić koji je u svom stilu na spektakularan način pogodio suprotne rašlje za 2:1.

FIFA / Sjajan gol Oršića

U drugom poluvremenu Hrvatska je prepustila Maroku inicijativu, ali sama je imala bolje prilike. U 75. minuti hrvatski igrači tražili su jedanaesterac jer je u šesnaestercu Maroka oboren Gvardiol, no ni katarski sudac ni VAR nisu se oglasili.

U 90. minuti i Marokanci su tražili penal, ali VAR se ni taj put nije oglasio. Do kraja utakmice Maroko je krenuo na sve ili ništa, no Hrvatska je izdržala i identičnim rezultatom kao 1998. (2:1) osvojila svoju drugu broncu.