Maroko ispisao povijest i plasirao se među četiri najbolje ekipe svijeta / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Povijest se piše u Kataru. Imamo prvu afričku selekciju u polufinalu svjetskog prvenstva ikada. To je Maroko. Koji je u četvrtfinalu savladao Portugal. Hrvatska, Belgija, Španjolska i Portugal. Niti jedna od ovih selekcija nije uspjela pobijediti Lavove Atlasa. Junak utakmice je bio Youssef En-Nesyri, igrač Seville.

I nije loše počelo za Portugal. Nakon samo četiri minute igre, Joao Felix je glavom šutirao, Bono je raspoložen. Uzvraća El Nesyri na loptu Ziyecha, ali njegov pokušaj ide preko gola. Portugalci taktiziraju, Marokanci su borbeni, tako prolazi prvih dvadesetak minuta.

U 24.minuti sudarili su Bono i Bruno Fernandes u jednom zračnom duelu. Bono je bio bliži lopti pa je malo zaiskrilo. Sudac Tello mora malo smiriti situaciju. Na novu priliku čekamo do 31. minute, međutim, ovaj put Felixov pokušaj ide u blok.

Zapucao je još jednu priliku Felix, povratnu loptu je poslao preko gola. Dobru priliku prije nego što će doći i gol ima Boufal. Nakon solo prodora, pravo u Costu.

I onda u 42. minuti gol koji će obilježiti ovu utakmicu, povijest nogometa. Attia centrira, El Nesyri je skočio nebu pod oblake, Costa u prazno, lopta je u mreži. Maroko vodi 1:0.

Do odmora će na drugoj strani Bruno Fernandes je pogodio okvir gola, par minuta kasnije. Par centimetara ga je dijelilo od neke slabije kopije Van Bastena.

Izvor fotografije: Twitter / Ronaldo u suzama

Kako utakmica prolazi, Marokanci su sve borbeniji, sve je teže proći, pokušavaju Ramos, Fernandes, ulaze u igri Ronaldo, Rafael Leao i Andre Silva, nema gola, niti prilike za isti. S druge strane, Saiss mora vani. Međutim, izbornik Portugala drže konce u svojim rukama. Portugal pojačava pritisak, Maroko čeka neku kontru.

U 83.minuti, s vrha šesnaesterca Felix poteže, odlično, ali Bono brani fenomenalno.Cheddira u kratkom razdoblju pravi dva žuta, mora u svlačionicu, Portugal ima igrača više, ali uzalud. I onda meč lopta za Maroko. To je ta kontra u kojoj Jabrane loše reagira, kao da se prepao prilike.

Posljednju na utakmici ima Pepe, glavom s par metara šalje loptu pored gola. U prolazu je Amrabat poljubio u baš u glavu Portugalca. Ronaldo je u suzama, Tello je odsvirao kraj, pojedini igrači Maroka izgledao kao da nisu svjesni trenutka, ostvarenog rezultata. I Portugal će kući, tko zna što nas još čeka na ovom turniru u završnici.