Snažna Hrvatska se izborila sa moćnom Belgijom i prošla u osminu finala Svjetskog prvenstva, Marokanci im se pridružili!

Rasplet grupe F na Svjetskom prvenstvu u Kataru okončan je danas utakmicama trećeg kola u kojem su se sastali Hrvatska i Belgija te Kanada i Maroko. Na koncu iz ove grupe dalje prolaze Maroko i Hrvatska.

Maroko je pobijedio Kanadu sa 2-1 i tako osigurao prolaz dalje, a Belgijanci su iznenađujuće ispali sa prvenstva. Remizirali su sa Hrvatskom 0-0.

Pogledajte tabelu.

Tok meča Hrvatska – Belgija:

U 15. minuti je poništen penal za Hrvatsku.

Carrasco je nespretno reagovao i udario protivnika u svom šesnaestercu pa je Taylor odmah pokazao na bijelu tačku.

Ipak, gledao se VAR koji je pokazao da je prije prekršaja jedan od igrača Hrvatske bio u ofsajdu. Na kraju je jedanaesterac poništen.

U 50. minuti velika prilika za Hrvatsku. Kovačić je pucao po golu s ivice šesnaesterca, ali je golman to odlično odbranio.

U 61. minuti dvije odlične prilike za Belgiju u jednom napadu. Prvo je Carrasco pucao, ali mu je golman odbranio – prenio je Klix.

Na odbijenu loptu naletio je Lukaku koji je pogodio stativu. Dosta sreće za Hrvatsku u ovim trenucima.

Drama se nastavlja

U 62. minutu nova velika šansa za Belgiju.

De Bruyne je sjajno probio po lijevoj strani te uputio dobar centaršut. Livaković je loše intervenisao i lopta je došla do Lukakua koji je neshvatljivo loptu poslao preko prečke.

Prema kraju utakmice bio je vidljiv pritiska Belgije, ali Hrvatska se uspjevala odbraniti.

Lukaku je imao ogromnu priliku u 89. minutu, ali golman Hrvatske Livaković nekako hvata loptu.

Hrvatska je u osmini finala Svjetskog prvenstva!