Vlašić imao veliku šansu na kraju prvog dijela

Hrvatska – Maroko

Hrvatska nogometna reprezentacija dvobojem protiv Maroka danas počinje nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Izabranici Zlatka Dalića u obranu svjetskog srebra iz Rusije prije četiri godine kreću u gradu Al Khoru na stadionu Al Bayt. Sudac utakmice je Argentinac Fernando Andres Rapallini. Prijenos je na Drugom programu HTV-a i platformi HRTi

Skupina F, 1. kolo

MAROKO – HRVATSKA 0:0

Sastav Hrvatske:

Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Kovačić, Vlašić, Perišić, Kramarić

Sastav Maroka:

Bounou – Hakimi, Saiss, Aguerd, Mazraoui – Ounahi, Amrabat, Amallah – Ziyech, En Nesyri, Boufal

Ivković o prvom poluvremenu: Stajali smo predaleko

45 + 2 Sada Modrić silovito puca, ali iznad vratiju. Završilo je prvo poluvrijeme

45′ Velika prilika za Hrvatsku. Sosa je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, Vlašić je pucao iz prve, ali Bounou fantastično brani!

video thumb

45′ Igra se dvije minute sudačke nadoknade

42′ U jednom trenutku Nikola Vlašić završio je na travnjaku, činilo se kao ozljeda zbog koje će morati napustiti igru, no onda se nakon izlaska s terena vratio. Čini se da može nastaviti

30′ Hrvatska ima posjed, no prema naprijed za sada nismo previše odigrali

19′ Modrić je nagazio neugodnog Hakimija na 20 metara od gola. Ziyech je pogodio živi zid. Dobro smo prošli

17′ Dobra prilika za Hrvatsku. Ivan Perišić nakon što su Marokanci neoprezno izgubili loptu, odlično puca iz velike udaljenosti. Zamalo je otišlo preko vrata

13′ Maroko se oslobodio pritiska. Prvo je pucao Ziyech, ali je blokirao Lovren. Potom u nastavku akcije s desna pucao je Hakimi, a Livaković brani

9′ Prekršaj na Gvardiolu, Ziyech je oštro startao na našeg braniča, ali se izvukao bez žutog kartona

7′ Hrvatska drži loptu i kontrolira igru

5′ Kramarić je primio upotrebljivu loptu u kaznenom prostoru, ali uspijeva izbiti Saiss

Dvoboj Hrvatske i Maroka

3′ Nastup u Kataru je šesti nastup za Hrvatsku na svjetskim prvenstvima u povijesti. Boufal je startao na Modrića, dobio je usmenu opomenu

1′ Počela je utakmica na stadionu Al Bayt! Idemo Hrvatska!

0′ Čeka se početak prve utakmice Hrvatske na Svjetskom prvenstvu. Puno emocija kod navijača, igrača i izbornika prilikom intoniranja nacionalnih himni Maroka i Hrvatske

Hrvatski navijači u središtu Dohe razvili najveću zastavu

– Nema lakog protivnika, cijenimo ih i respektiramo, očekujemo tešku utakmicu. Svi igraju dobro, iznenađenja su moguća. Ući ćemo s maksimalnim respektom, izjavio je izbornik Dalić na posljednjoj konferenciji za novinare dan uoči utakmice.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je samo jedan poraz u sedam odigranih susreta protiv afričkih reprezentacija, međutim, bila je to prijateljska utakmica.

Vatreni su igrali protiv Nigerije, Kameruna, Senegala, Malija, Maroka, Egipta i Tunisa i u sedam odigranih susreta ostvarili su četiri pobjede, dva neodlučena ishoda i jedan poraz, uz pozitivnu razliku pogodaka 15:8.

Pritom su dobili obje dosadašnje utakmice igrane na svjetskim prvenstvima. Jedine dvije službene utakmice protiv neke od afričkih vrsta, Hrvatska je igrala na zadnja dva SP-a, u Brazilu 2014. protiv Kameruna, te u Rusiji prije četiri godine protiv Nigerije.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!