Zmajevi, oprez: Autsajder iz naše grupe šokirao najprijatnije iznenađenje Lige nacija

Luksemburžani, koji će biti jedan od pet protivnika naših Zmajeva u kvalifikacijama za EURO 2024. godine večeras su dočekali Mađarsku u prijateljskom meču i ostvarili sjajan rezultat, bilo je 2:2.

Domaći tim je poveo već u sedmoj minuti. Rodrigues je prvo izborio penal, a onda ga i realizovao za 1:0. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

Do kraja prvog dijela Mađari stižu do poravnanja. Orban je uposlio Szalaija, a ovaj glavom pogađa za 1:1 u 25. minuti. Taj gol pogledajte OVDJE

Mađari do potpunog preokreta dolaze u 67. minuti. Kerkez ovaj put u ulozi asistenta, a za vodstvo pogađa Nemeth. Klikom OVDJE pogledajte taj pogodak.

Odmah je reagovao selektor Luksemburga i na teren umjesto Borgesa poslao Curcija u 71. minuti. Samo sedam minuta kasnije ovaj dečko postiže pogodak za novo izjednačenje.

Dobio je loptu od Rodriguesa, sjajno se oslobodio svog čuvara i pogodio za konačnih 2:2. OVDJE pogledajte taj gol.

Za tri dana Luksemburg će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu na domaćem terenu, a protivnik će biti Bugarska.

Iako je uz Lihtenštajn na papiru Luksemburg autsajder u našoj grupi, to uopšte ništa ne mora da znači. Nije to više ona reprezentacija od prije nekoliko godina što pokazuju i njihovi rezultati i klubovi u kojima im reprezentativci igraju.

Mogli smo ih na djelu vidjeti i u martu kada su gostovali u Zenici u prijateljskoj utakmici. Uspjeli smo doći do pobjede tek u 85. minuti pogotkom Edina Džeke.

Upravo je završen i meč Portugala i Nigerije u Lisabonu, a Portugalci su u generalci pred Mundijal s 4:0 deklasirali Nigeriju.

Iz naše grupe, danas su meč igrali i Slovaci, a sudio im je Irfan Peljto i dosudio protiv njih penal duboko u sudijskoj nadoknadi.