Akinfejev više nije najmlađi debitant za Rusiju

Fudbalska reprezentacija Rusije odigrala je nerešeno sa selekcijom Tadžikistana u prijateljskoj utakmici. Susret, odigran u Dušanbeu, završen je rezultatom 0:0.

Početkom drugog poluvremena povrijedio se golman Rostova Sergej Pesjakov, kome je ta utakmica bila debi u reprezentaciji Rusije.

U 51. minutu pri izlasku iz kapije izvrnuo je nogu, golman je uz pomoć saigrača napustio teren. Umjesto Pesjakova, na teren je izašao Anton Šunjin (Dinamo).

U početnoj postavi reprezentacije bio je vezista Sergej Pinjajev, koji je sa 18 godina i 15 dana postao najmlađi debitant u istoriji ruske reprezentacije.

On je oborio rekord Igora Akinfejeva (18 godina i 20 dana), koji je držao 18 godina. Takođe, prvi put su na teren kao igrači ruske reprezentacije izašli Aleksandar Selihov, Aleksandar Soldatenkov, Leči Sadulajev i Vladimir Sičevoi.

Izabranici Valerija Karpina sljedeću prijateljsku utakmicu igraju 20. novembra u Taškentu protiv reprezentacije Uzbekistana.