Ings kreator Villinog preokreta u Brightonu

U prvom nedjeljnom meču 16. kola Premier lige Aston Villa je nakon preokreta savladala Brighton u gostima i pobjedu upisala rezultatom 2:1. Heroj gostiju sa Villa Parka bio je iskusni Danny Ings.

Tek što je sudija označio početak utakmice i pokrenuo štopericu na svom satu Brighton je poveo. Igrao se prvi minut kada je Alexis Mac Allister postigao gol.

Da budemo precizni, proteklo je 49 sekundi od početka meča i to je najbrže postignut gol Brightona u Premier ligi.

Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Aston Villa je do izjednačenja došla do izjednačenja u 20. minutu. Minut ranije je Chris Cavano svirao faul nakon što je Lewus Dunk udario rivala umjesto lopte. Odmah je Cavano pokazao na bijelu tačku. Danny Ings je bio precizan za 1:1.

Igrao se 54. minut kada je Ings nakon dobrog solo prodora šutirao po sredini gola i pogodio i tako svom timu donio preokret.

REUTERS/Tony Obrien

Važan momenat na utakmici bio je i 71. minut. Brighton je tražio penal, a Cavano je gledao snimak i nakon toga pokazao da nema penala za domaće.

Brighton je imao dobru priliku i u 81. minutu. Dobro je šutirao Leandro Trossard, ali je još bolje odbranio Emiliano Martinez. Nova šansa domaćih za izjednačenje protraćena je u 89. minutu. Pokušaj glavom Levyja Colwilla otišao je iznad prečke.

Brighton sada na sedmom mjestu na tabeli iz 14 odigranih mečeva ima 21 bod, Aston Villa iz 15 utakmica ima 18 bodova i na 12. je mjestu na tabeli.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad