Golovi Odegaarda za miran mundijalski san Arsenala

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Wolverhampton sa 2:0 (0:0) u posljednjem subotnjem meču 15. kola Premier lige, a dvostruki strijelac bio je Martin Odegaard. Tobdžije će pauzu pred Mundijal provesti na čelu tabele sa 37 bodova, pet više od Manchester Cityja.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Jesus u 35. minutu – poslije dodavanja Sake je zalomio protivničkog defanzivca, a lopta je dotakla prečku posle udarca Brazilca.

Wolvesi su prijetili iz kontre, Guedes je šutirao u 20. minutu preko gola, a isti igrač je poslao loptu pored gola u finišu poluvremena, posle velike greške Salibe.

Tobdžije su u 16. minutu ostale bez Granita Xhake, kojeg je zamenio Vieira. Tek treba da se utvrdi šta se dogodilo sa reprezentativcem Švicarske.

U nastavku je brzo gost stigao do prednosti, u 54. minutu. Poslije akcije po lijevoj strani, Jesus je našao Fabija Vieiru, ovaj šalje loptu u peterac, a tamo je Martin Odegaard da je smesti sa metar-dva u praznu mrežu.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Povremeno je domaćin prijetio iz kontre, ali uglavnom je Arsenal bio opasniji. To je došlo na naplatu u 75. minutu – Martinelli je kod korner zastavice oduzeo loptu Lembikisi, Zinchenko je zavrnuo loptu u šesnaesterac, a poslije odbitke je lopta sjela Odegaardu na nogu za njegov drugi gol. To je drugi put ove sezone da Norvežanin daje dva gola, posle duela sa Bournemouthom.

Imao je Wolverhampton dobru šansu preko Podencea na pet minuta do kraja, ali je Artetin tim ipak bez trzavica priveo meč kraju.