Real do pobjede, Modrićev nevjerojatan promašaj

U posljednjem susretu 14. kola španjolske La Lige nogometaši Reala su na svom Santiago Bernabeu svladali Cadiz s 2:1.

Njemački veznjak Toni Kroos bio je prvo ime susreta budući je prvo u 40. minuti asistirao Ederu Militau za 1:0, dok je u 70. minuti Kroos zabio fantastičan pogodak za 2:0. Potegnuo je njemački vezni igrač jako s 20 metara i sjajno pogodio za dva gola prednosti svoje ekipe.

U 79. minuti sve je moglo biti riješeno, ali hrvatski igrač Luka Modrić nije pogodio, s tri-četiri metra, prazan gostujući gol. Kazna je uslijedila vrlo brzo, gosti su golom Lucasa Pereza smanjili na 2:1 u 82. minuti.

REUTERS/Violeta Santos Moura

Cadiz je mogao i do boda, ali je Espino u sudijskoj nadoknadi udarcem glavom prebacio domaći gol.

Ovom pobjedom Real je smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom. Upisali su Madriđani jedanaestu pobjedu u sezoni te imaju dva boda manje od Katalonaca. Cadiz je ostao pretposljednji na ljestvici.