Senzacija u kupu: Ispali Arsenal i Tottenham, City eliminisao Chelsea

Odigrano je osam utakmica liga kupa mečeva na terenima širom Engleske.

Najveću senzaciju večeri priredio je Brigthon izbacivši Arsenal.

Međutim nije tako počelo za Topnike. Eddie Nketiha pogodio je mrežu Jasona Steelea i tada se mislilo da će Arsenal rutinski ostvariti prolaz dalje.

Ipak hladan tuš za domaće navijače sedam minuta kasnije. Danny Welbeck pogađa iz penala za 1:1. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Igrala se 58. minuta kada je Japanc Kaoru Mitoma na asistenciju Sarmienta pogodio mrežu Karla Heina i potpuni prokret. Veliku senzaciju zapečatio je Tariq Lamptey u finišu meča i konačnih 3:1. Asistent kod pogotka bio je Gilmour.

Samo pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno Manchester Cityju da izbori osminu finala protiv Chelseaja. Pogađali su od Mahrez u 53. minuti i Alavrez u 58.

Liverpool se mučio protiv Derby Countyja i tek poslije penala prošao dalje. Tokom regularnih 90 minuta nije bilo golova.

Rezultati ostalih utakmica: Wolves-Leeds 1:0, West Ham-Blackburn 2:2 (poslije penala – prolaz Blackburna), Southampton-Sheffield Wednesday 1:1 (prolaz Southamptona poslije penala), Nottingham Forest-Tottenham 2:0 i Newcastle-Crystal Palace 0:0 (prolaz Newcastlea poslije penala).

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad