Negoduju u Madridu: Ugledni list ismijava Barcelonu zbog slavlja nakon pobjede

Sinoć je u okviru 14. kola španske Primere Barcelona slavila gostujuću pobjedu kod Osasune 1:2.

Tim iz Pamplone poveo je 1:0 u 6. minuti preko Garcije, a onda Barcelona ostaje s igračem manje kada Lewandwoski u 31. minuti dobija drugi žuti karton.

Ipak, golovima Pedrija i Raphinhe u drugom poluvremenu gosti s igračem manje dolaze do vrijedne pobjede.

S tom pobjedom Barcelona se učvrstila na prvoj poziciji s 37 bodova, pet više i utakmicom više od Real Madrida.

Nakon utakmice na društvenim mrežama se pojavio snimak slavlja iz svlačionice. Bilo je zaista veliko slavlje, a igrači su se poljevali šampanjcem.

Iako je ispod videa bilo puno pozitivnih komentara, nije se svima svidjelo veselje igrača i to jednom od najpoznatijih medija u Španiji.

Novinari madridskog “AS-a” elokventno su komentarisali njihovo ponašanje. “Sretni su kao da su osvojili Ligu prvaka” – čitamo na spomenutom portalu.

Definitivno je to na neki način i ismijavanje Barcelone koja je po drugi put u nizu ispala iz Lige prvaka već u grupnoj fazi i takmičenje u Evropi će nastaviti u Evropskoj ligi.