Izviđač siguran u Bugojnu – SportSport.ba

Na kraju su gosti potpuno zasluženo slavili 34:27.

Iskra je bolje otvorila meč, igralo se ‘tvrdo, a sredinom prvog dijela gosti po prvi put dolaze u vodstvo. Bilo je 9:8. Gosti su zatim poveli 12:8, te dominirali u tim momentima, ali Iskra se nije predavala.

Domaći uz podršku navijača prave seriju od 4:0 i dolaze do izjednačenja.

Pet minuta prije kraja Iskra je imala priliku i da nakon dugo vremena ponovo povede, ali Bugojanci nisu bili na nivou u napadu, dok su gosti svaku pogrešku kažnjavali. Dodali su gas pred odlazak na odmor i poveli 17:14.

Opis nije dostupan.

U nastavku skoro ista priča. Izviđač je držao četiri – pet golova razlike, Iskra nije imala načina da se približi te unese neizvjesnost u meč. Sporo su se odvijali napadi Iskre, publika je utihnula, te je bilo jasno da će bodovi u Ljubuški.

Filip Vujić je 48. minuti povisio na 29:23, a gosti su pet minuta prije kraja vodili 33:25.

Na kraju ubjedljiva pobjeda Izviđača 34:27.