Vatrene i žestoke: Niko nije mogao ostati hladnokrvan zbog istanbulskih ljepotica

Lijepe žene odavno se vežu za fudbal. Ljepotice su uvijek dolazile na utakmice tražeći svoj trenutak slave, a mnoge su se i proslavile nakon što su ‘uhvaćene’ na tribinama.

Na stadionima širom svijeta već odavno možemo vidjeti atraktivne ljepotice. Tako je i u Turskoj gdje je na večerašnjem meču Galatasaraya i Bešiktaša bilo nekoliko istinskih ljepotica.

Fotografima naravno nisu promakle. Neke od njih su žestoko navijale za svoj klub, a na kraju je više sreće imao domaći tim Galatasaraya koji je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Tako je plavuša koja je strastveno podržavala Galatu vesela otišla kući, baš kao i njena kolegica s tribine.

S druge strane navijačica Bešiktaša sigurno je tužna nakon poraza njenog kluba jer nikad nije lako izgubiti veliki derbi protiv jednog od najvećih rivala.

Na terenu u velikom istanbulskom derbiju bilo je žešće nego na tribinama, a na kraju se domaći tim radovao pobjedi od 2:1.

Junak trijumfa je često kritikovani Argentinac Mauro Icardi. On je postigao oba gola večeras i to u 18. i 59. minuti meča.

Jedini gol za Bešiktaš postigao je Cenk Tosun, a pogodio je u 28. minuti za 1:1.

Istanbulski velikani ove sezone imaju mnogo ozbiljnije ekipe pa za razliku od prethodnih godina Galatasaray, Bešiktaš, ali i Fenerbahče ciljaju na sam vrh tabele.

Trenutno je vodeći Fenerbahče s 26 bodova i utakmicom manje u odnosu na Galatasaray koji ima ukupno osvojena 24 boda.

Još jedan istanbulski klub Bašakšehir nalazi se na trećoj poziciji s 23 boda i imat će priliku da prestigne Galatasaray na tabeli, a Bešiktaš je nakon ovog poraza na petom mjestu s 22 boda.

Izvjesno je da nas čeka veoma interesantna sezona u Turskoj i čini se kako bi ovo mogla biti jedna od neizvjesnijih sezona u Super ligi.