Pique se od fudbala oprostio pobjedom, Barca privremeni lider La Lige

Fudbaleri Barcelone savladali su Almeriju rezultatom 2:0 u 13. kolu španske lige, a utakmica će biti upamćena kao posljednja koju je u profesionalnoj karijeri odigrao legendarni Gerard Pique.

PIque se mogao oprostiti i pogotkom, jer je na samom starta utakmice Barceloni dosuđen jedanaesterac. Cijeli je Camp Nou tražio da penal šutira upravo on, ali to se nije desilo. Robert Lewandowski je na kraju preuzeo odgovornost i promašio u 7. minuti.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0, a oba gola Blaugrane došla su u drugom dijelu utakmice. Ousmane Dembele je prvo pogodio u 48. minuti na asistenciju Busquetsa, a pobjedu je potvrdio de Jong u 62. minuti utakmice.

Pique je igrao do 85. minute, kada ga je u penziju ispratio gromoglasan aplauz i zagrljaj trenera i bivšeg saigrača Xavija Hernandeza.

REUTERS/Albert Gea

Barca je sada barem privremeno prva na tabeli La Lige sa 34 boda, dva više i utakmicom više od madridskog Reala. Almeria je na poziciji broj 15 i ima 13 osvojenih bodova.