Bolan pogled na semafor imali su danas navijači Manchester Uniteda protiv velikog rivala

Manchester United posljednju je titulu prvaka Engleske osvojio 2013. godine u oproštajnoj sezoni Sir Alexa Fergusona na klupi, ali od tog trenutka kreću ozbiljne muke za Crvene đavole na svim nivoima.

Malo je svijetlih strvari bilo u timu s Old Trafforda prethodnih godina, a kako je u prvom timu tako je i u omladinskim selekcijama koje ne blistaju.

Tako je danas U21 tim Manchester Uniteda doživio veliku blamažu. Najgore od svega što je na drugoj strani bio veliki rival Manchester City.

Duel U21 Premier lige završen je pobjedom Građana od čak 6:1 i tim kojeg vodi Mark Dempsey doživio je istinsku katastrofu.

Nije se katastrofa dala naslutiti nakon prvog poluvremena. Rhy Bennett je doveo United u vodstvo u četvrtoj minuti od 1:0, ali je Oscar Bobb u 26. minuti izjednačio rezultat na 1:1, te se otišlo na odmor.

Nastavak meča donosi potpunu katastrofu Uniteda. Briljirao je upravo Oscar Bobb koji je u drugom poluvremenu postigao još tri pogotka, a zabijali su još Awokoya-Mebude i Dickson.

Interesantno je svakako da je City postigao tri gola u periodu od 80. do 85. minute kada se igra njihovih rivala potpuno raspala.

Pogled na semafor za navijače Manchester Uniteda na kraju utakmice je bio zaista bolan. Ne gubi se svaki dan 6:1, ali poraz je još bolniji kada se zna da je stigao od najvećeg rivala.

Igrači Cityja vodeći su u U21 Premier ligi s 21 bodom ispred Arsenala i Crystal Palacea (20 bodova), a Manchester United je 11. sa samo 10 bodova i učinkom od jedne pobjede, sedam remije i četiri poraza iz 12 utakmica.