Iz Želje se nadaju pobjedi protiv Borca, Tuzlaci jedva priznali zaslužen poraz

Nakon utakmice obojica su dali svoje izjave, a prvi se medijima obratio predstavnik gostiju, Haris Alihodžić.

“Zaslužena pobjeda. Mi smo otvorili drugo poluvrijeme veoma dobro i stvorili dvije stopostotne šanse gdje je golman strašno odbranio. Poslije toga smo postigli pogodak i desila se za Tuzla City situacija gdje je igrač dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i nama olakšao pod navodnicima.

Mi smo onda opet imali dvije-tri stopostotne šanse, nismo ih iskoristili, da bi zadnjih deset minuta strepili da ne bi protivnik izjednačio. Mislim da je rezultat realan i ja se nadam da ćemo i narednu utakmicu, a to je protiv Borca derbi na Grbavici, odigrati ovako kvalitetno i pobijediti Borac.

Željezničar igra napadački. To su mogli svi primijetiti. U svaku utakmicu ulazimo napadački pa šta se god desi. To je i danas isto bilo, isplatilo se i ja se nadam da će isto tako biti i protiv Borca”, rekao je Alihodžić.

Ahmetović: Zasluženo, ‘ajde… Zasluženo

Selver Ahmetović, predstavnik Tuzla Cityja, nekako je jedva prevalio da je pobjeda Željezničara danas bila zaslužena.

“Sigurno da smo mogli i morali bolje. Čestitam Želji na pobjedi. Mislim da je zasluženo… ‘ajde, zasluženo je. Rezultat govori 2:1. Mi sigurno moramo bolje i što se tiče današnje predstave nije to bilo dobro kao što svi vidimo.

Presudni momenat je bio taj gol u 42. minuti. Faktički ni iz čeg primiš taj pogodak, uđeš da probaš nešto promijeniti, dobiješ taj drugi i onda se čupaš i vadiš.

Eto zabili smo taj gol, možda smo trebali i taj drugi, nismo ga zabili, Bože… Sigurno da je tu bilo nekih polušansi, vidjeli ste, utakmicu smo završili sa sedam igrača što govori kakva je bila utakmica, dobra, jaka, po mom nekom gledanju. Idemo dalje.

Toplo-hladno igramo. Sigurno da trebamo tu malo više računa da povedemo, probat ćemo to nadomjestiti u sljedećoj utakmici i u sljedećim tim utakmicama pa ćemo vidjeti”, kazao je Ahmetović.