Lewandowski u 90+3 za tri boda Barcelone

Robert Lewandowski je ponovo spasio Barcelonu. Poljak je golom za 1:0 u trećem minutu nadoknade donio tri boda svojoj ekipi na gostovanju Valenciji u derbiju španske Primere.

Bili su izabranici Xavija bolji u prvom dijelu. Najbolje prilike propustio je Ansu Fati na samom početku, a u 44. minutu je Lewandowski pogodio stativu.

Domaći su u 50. minutu postigli gol preko Lina, ali je poništen zbog igranja rukom. Uslijedio je period relativno mirne igre, sve do samog finiša.

REUTERS/Pablo Morano

Raphinha je u dubokoj nadoknadi uputio pas ka Lewandowskom, ovaj je sjajno primio loptu i pogodio mrežu za veliku radost gostiju.