Bikovi “proboli” Rossonere – SportSport.ba

Torinezi su krenuli agresivno u utakmicu.

Imali su nekoliko izglednih prilika, Milanezi su bili malo izgbuljeni, trebalo im je vremena da se saberu, ali ipak dalo se naslutiti da će se iz takve igre prvi radovati domaćini.

U dvije minute šok za Milaneze i totalno ludilo popularnih Bikova.

Za 1:0 pogodio je Djidji u 35. minuti na asistenciju Lazara, da bi dvije minute kasnije Vlašić uposlio Miranchuka koji pogađa za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

Odmor je dobro došao Milanezima, malo su se trznuli pa su u nastavku zaigrali bolje.

Kreirali su nekoliko lijepih akcija, ali nedostajala je završnica, koja je ipak stigla u 67. minuti.

Prvi šut u okvir gola i odmah pogodak za goste, za 2:1 pogodio je Messias, ali taj pogodak izazvat će dosta reakcija zbog loše signalizacije iz VAR sobe.

Sudiju Abissa vjerovatno čeka duže hlađenje nakon što nije svirao očigledan faul koji je prethodnio prije gola Milana. U borbi za jednu loptu Messias je povukao za ruku Buongiorna te ga oborio i sitgao do lopte.

Nakon gola Rossonera čvrsta i tvrda utakmica, domaćini su kontrolisali sredinu terena nisu dozvoljavali gostima da stvore neki veći pritisak.

Do kraja utakmice nije bilo više pogodaka i Torino je upisao veliki trijumf protiv aktuelnih prvaka.